Vždycky jsem byl obrovský fanda biatlonu. Ale ne až coby "produkt" generace kolem Gabči Soukalové, která začala vozit světové medaile jako na běžícím páse - k biatlonu mě to táhlo už někdy od základní školy.  Vlastně asi první velký závod, který si vybavuji byl na olympiádě v Naganu, kdy Ivan Masařík skončil na fantastickém 4. místě. Pak přišla Katka Holubcová, Roman dostál a Boušek ...... biatlon mě zkrátka chytil.
Pak se začaly u nás v Novém Městě dít věci. Stařičký areál, kde se pořádala Zlatá lyže a kde nebylo mimo původní polo-dřevěné správní budovy a tenisového kurtu vlastně vůbec nic, se během pár let proměnil v supermoderní Vysočina Arénu a začaly se tu pořádat vrcholné světové závody.
Od té doby jsem stál pokaždé na svém oblíbeném místě vysoko na tribuně A2 (dnes nově C) a nikdy za celé roky jsem tu na žádném závodě nechyběl. Byl jsem u toho, když se tu jely první mezinárodní závody, když se tu jel první Světový pohár, když mixová štafeta hned první večer domácího Mistrovství Světa 2013 urvala bronzové medaile i u toho když se tu Gabča Soukalová v roce 2017 rozloučila s domácím publikem vítězstvím na Světovém poháru v závodě s hromadným startem.

A vždy jsem mimo výkonů závodníků hltal také skvělé fotky od renomovaných světových i českých fotografů a už tady někde se zrodil tehdy ještě zcela bláhový sen - jednou mít tu možnost zažít to z té druhé strany s foťákem v ruce.

Dneska je rok 2024. Už pár let se s foťákem pohybuji na nejrůznějších sportovních akcích, potkal jsem řadu moc fajn lidí z oboru, kteří jsou pro mě motorem v tom, posunovat se ve sportovní fotce stále dál ..... noooooo .... a letos vůbec POPRVÉ nebudu na zdejších závodech stát na svém tradičním místě na tribuně. Dnes odpoledne mi přišel e-mail od Mezinárodní biatlonové unie IBU, který mi potvrdil přidělení novinářské akreditace na závody v Novém Městě na Moravě.